جامعه بدون خشم| ویکی پدیا فارسی

193  

یه چند خط :
بازماندگان جنگ شهری را به پا می کنند. حکومت وقت به این نتیجه رسیده که سر منشأ جنگ به احساسات آدمی برمی گرده. بنابراین تمام چیزهایی که باعث تحریک احساسات میشه ممنوع اعلام میشه. افراد باید روزانه دارویی مصرف بکنند که باعث فروکش کردن احساسات میشه.
یک جامعه بدون احساسات. بدون درگیری. افراد درون جامعه طبق برنامه کارهاشون انجام میدن.
در این بین افرادی هستند که مخالف این موضوع هستند و برای احساسات ارزش قائلند. 
و ادامه داستان ... .
خب سه مس

ادامه مطلب  

جامعه و جامعه شناسی و جهت وحدت در هر جامعه  

چکیده:
در این نگارش ابتدا به توضیح پیرامون جامعه شناسی میپردازیم و پس از آن تعاریفی در مورد لفظ جامعه ارائه میدهیم و نظریات متفاوت جامعه شناسان در مورد جهت وحدت در جامعه را بیان کرده و ارزیابی میکنیم و نظر علامه مصباح(حفظه الله) را به عنوان یک اندیشمند اسلامی بیان میکنیم.
 

ادامه مطلب  

تاثیر جامعه در فرد  

چکیده:
بحث مورد نظر در مورد امکان تاثیر گذاری جامعه بر فرد است. این بحث از بحث های مهم در جامعه شناسی است؛ چرا که اگر جامعه در فرد اثرگذار بود، با رصد وضعیت جامعه، وضع افراد در آینده آن جامعه معین می شود. برای بیان این مطلب ابتدا مقدماتی را بیان کرده و سپس دلایل ذکر شده برای اثبات آن را ذکر و ارزیابی میکنیم.
 

ادامه مطلب  

ارتباطات در خدمت توسعه  

در دهه های اخیر پژوهش پیرامون جایگاه علوم ارتباطات و نظام ارتباطی در مقام یكی از اركان مهم اجتماعی كه به نیازهای گونه گون جامعه انسانی پاسخ می دهد توجه بسیاری از پژوهش گران را به خود جلب كرده است. ارتباطات نبض ساختار سیاسی, اقتصادی, و فرهنگی در جامعه است و به واقع انسان و جامعه انسانی بدون ارتباطات نمی توانند به حیات خود ادامه دهند.

ادامه مطلب  

 

به همه میگم کار علمی در ایران معنی نداره. دقیق تر که فکر میکنم میبینم برای من نداره. تفاوت اصلی ای که زندگیم در اینجا در مقایسه با ایران کرده بی توجهی به اجتماع و دیگران و تمرکز بر کار علمی ست. اینجا من خودم رو عضو جامعه نمیدونم، نسبت به هیچ مشکلی در جامعه یا در جهان احساس مسئولیت نمیکنم، هیچ کسی نیست که به من برای درد و دل نیاز داشته باشه. در ایران ذهنم درگیر بدبختی های اجتماعی و فردی ست.
در اینجا دیگرانی هستن که با مهربانی سعی میکنن به من برای

ادامه مطلب  

خود باختگي  

خود بیگانگی حالتی روانی است که ممکن است در یک نفر یا یک گروه (سطح جامعه) به وجود بیاید. در این حالت فرد خود را بی ارزش می‌داند. در نتیجه ارزشها و هنجارهای خود را هم بی اعتبار می‌شمارد. بنابر این سعی می‌کند ارزشها و هنجار فرد دیگری (یا گروه دیگر) را که از نظر او کامل و آرمانی هستند را بدون تفکر پذیرا باشد. خود باختگی فرهنگی نیز در اصل نوعی خود باختگی است که افراد نسبت به فرهنگ وجامعه خود در اثر القائات منفی که به اومی شودبه آن دچار می‌گردد وهموا

ادامه مطلب  

سه سخن های ناب  

جامعه ی که به فقر تن دهد.دینی که دوزخ داشته باشد و کشوری که ستم 
کند،فرومایه اند.من جامعه ی بدون شاه،دین بدون تحمیل وکشوری بدون مرز
میخواهم. من این چنین هستم و به همین خاطر کتاب بی نوایان را نوشتم   
 
«ویکتور هوگو»
 
به جای این که به تاریکی لعنت بفرستی شمعی روشن کن!                   
«کنفسیوس»
 
لحظه پیروزی برای من از ان جهت شیرین اند که:پیران ،زنان و کودکان
کشورم در ارامش و شادمان ببینم.
«نادر شاه افشار»
 
 

ادامه مطلب  

ذهن و قلب  

اگر بین قلب و ذهنت جنگ و جدالی در گرفت ، فراموش نکن ؛همیشه حق با قلب توست .چرا که ذهن توسط جامعه بنا می شود.ذهن ، حاصل تعلیم و تربیت جامعه است. جامعه ، ساختار ذهن را به میل خودش شکل می دهد . ذهن ، هدیه ی زندگی نیست . اما قلب ، بکر است. هدیه ی آفرینش است . از ازل پاک بوده و تا ابد ، پاک و پاکیزه خواهد ماند.

ادامه مطلب  

جامعه شناسی اسلامی یعنی چه؟  

چکیده:
در این نوشتار به بیان جامعه شناسی اسلامی میپردازیم و بیان میکنیم که منظور از پسوند اسلامی در عنوان جامعه شناسی اسلامی چیست و چه معیارهایی در اسلامی بودن آن مؤثر است. و به عقیده عالمان مسلمان چه مؤلفه هایی برای تحقق جامعه شناسی اسلامی لازم است.
 

ادامه مطلب  

قیمت آپارتمان در کرمانشاه  

جامعه بسیار گسترده است و افراد زیادی از جامعه با آن درگیر هستنداین شرایط البته در سال‌های اخیر بهتر شده است؛ به‌عنوان مثال در دولت‌های قبلی این تصور وجود داشت که بازار جایی است که عده‌ای از این رابطه به «دنیای اقتصاد» گفت: امکان ندارد این اتفاقات بدون توافق با شهرداری اعمال شود. استفاده از فضاهای مشاع یا کمبود پارکینگ، صدور پایان کار را با مشکل مواجه می‌کند؛ بنابراین چنین اتفاقاتی حتما

ادامه مطلب  

جامعه  

از منظر پدیداری کنش، جامعه برایندی است از کنش سوژه ها; برایندی از میل , آگاهی و قدرت سوژه ها یی است که به دنبال فایده ی محدود شده در موقعیت هستند.  جامعه سیال و ساختار دگرگون شونده است. دگرگونی توسط کنش گر مبدع ممکن است. کنش گر کپی کار و کنش گر سری کار از قواعد ساختار تخطی نمی کند تا از منابع منتفع شود. غلبه ی برایند میل, آگاهی و قدرت کنش گران کپی کار اساسا محافظه کاری است. دگرگونی حاصل غلیان برآیند میل, قدرت و آگاهی کنش اختیارمندانه است. جامعه ی م

ادامه مطلب  

معنای سیاست در «زیارت جامعه کبیره» یادگار امام علی النقی (ع)  

زیارت جامعه کبیره
«جامعه» به معنی این است که زیارت از نظر خطاب‌ها و محتوایش جمع کننده بین همه‌ی اهل بیت هست ؛ یعنی در هنگام زیارت هر یک از ائمه (ع) می‌توان آن را خواند و با آن، عرض ادب نمود ؛ و مخصوص یکی از ائمه (ع) نیست.
«کبیره» به این معنی است که در باب زیارات، دو زیارت به نام «زیارت جامعه» وارد شده ، یکی حجم کمتر دارد که «زیارت جامعه‌ صغیره» است ، و این که حجم بیشتری دارد «کبیره» است.

ادامه مطلب  

دانشجویان جامعه شناسی بشتابند ...  

فعالیت ما در راستای شفاف کردن چهره جامعه شناسی در دنیای معاصر و همچنین تغذیه برخی از نیازهایی که در عصر جدید به جامعه شناساسی ایجاد شده است . علاوه بر آن هدف  ما معرفی جامعه شناسی اسلامی می باشد و در این زمینه برای نیل به هدف ابتدا باید از جامعه شناسی غربی آشنایی کامل داشته باشیم تا بتوانیم با داشتن آن به مطالعه جامعه شناسی اسلامی بپردازیم و به همه انسانها ارایه دهیم .
منتظر شما دوستان عزیز هستیم

ادامه مطلب  

تاثیر فرد بر جامعه  

چکیده:
این نوشتار در صدد پاسخ به این سؤال است که آیا ممکن است فرد بر جامعه تاثیر بگذارد یا خیر؟ و در صورت امکان، افراد تاثیر گذار چه کسانی هستند؟ برای پاسخ به این سوالات نظریات مختلف جامعه شناسان را بیان کرده و نظریه صحیح را تبیین میکنیم.
 

ادامه مطلب  

روشنفکری در ایران!  

ژست این روزهای جامعه ایرانی ژست انتقادی واعتراضی ست! یعنی در واقع همه علاقمندند خود را منتقد یا معترض نشان دهند بدون انکه خودشان ودیگران را هم تفهیم کنند که دنبال چه چیزی هستند !
البته این ریشه در تاریخ روشنفکری ایرانی دارد که از روشنفکر بودن تنها غرزدنش را اموخته اند بدون انکه راه حلی یا طرحی ارایه دهند وراهی پیش پای جامعه خویش بگذارند ! 
حال بگذریم ازاینکه گاهی ایشان چیزی را نقد می کنند که گاها خودشان در شکل گیری اش نقش اساسی داشته اند

ادامه مطلب  

روشنفکری در ایران!  

ژست این روزهای جامعه ایرانی ژست انتقادی واعتراضی ست! یعنی در واقع همه علاقمندند خود را منتقد یا معترض نشان دهند بدون انکه خودشان ودیگران را هم تفهیم کنند که دنبال چه چیزی هستند !
البته این ریشه در تاریخ روشنفکری ایرانی دارد که از روشنفکر بودن تنها غرزدنش را اموخته اند بدون انکه راه حلی یا طرحی ارایه دهند وراهی پیش پای جامعه خویش بگذارند ! 
حال بگذریم ازاینکه گاهی ایشان چیزی را نقد می کنند که گاها خودشان در شکل گیری اش نقش اساسی داشته اند

ادامه مطلب  

یک زن بدون مرد  

متن زیر ترانه ایست که زنان فمنیست در فیلم "شهر زنان" اثر "فدریکو فلینی" می خوانند:
یک زن بدون مردمانند یک بینی بدون یک اتاقیک شیرجه بدون آبگوشتیک دیکشنری بدون جارویک سایبان بدون پودریک زن بدون مردمانند یک صخره بدون فیس و افادهیک دستنوشته بدون خارشیک جانور پوست کلفت بدون توپیک مخروط بدون زنجیریک زن بدون مردمانند یک پریسکوپ بدون سبزییک برج بدون آهیک رازیانه بی معنییک نژاد بدون ران
====
Federico Fellini- City of Women

ادامه مطلب  

جامعه شناسی اسلامی؟!  

این عبارت " جامعه شناسی اسلامی " واژه غریبی است.
اگر بپذیریم که در اصول موضوعه جامعه شناسی سخن هنجارین و ایدئولوژیک جایی ندارد پس جامعه شناسی اسلامی منتفی است و باید به جای جامعه شناسی اسلامی،به دنیال "نظریه اجتماعی اسلامی" باشیم.
ولی اگر به جای جامعه شناسی به "جامعه شناسی ها" اعتقاد داشته باشیم داستان به کلی فرق می کند.
به نظرم هردو می تواند درست باشد.
+ پی نوشت: توضیح از باب این که مارا مرتد علمی ندانید. 
چندی پیش عزیزی با کمال پررویی و کم سواد

ادامه مطلب  

گفتمان و گذار به آینده جامعه  

سعید ایگدری- در آخرین مهمانی و مجلسی که در آن حضور داشته اید موضوع بحث چه بود!؟ در تاکسی و آرایشگاه و اتوبوس و شبکه های اجتماعی چطور؟ در دانشگاه و محافل دوستانه چطور؟ بحث و گفتمان های رایج در محافل اجتماعی ، در واقع گفتمان و فضای عمومی جامعه را نشان می دهد. اصولا گفتمان در هر جامعه ای، جهت گیری اش را نسبت به آینده و توسعه و پیشرفت آن جامعه نشان می دهد. اگر گفتمان یک جامعه موضوعات بیهوده و بی ثمر باشند،جهت گیری آن جامعه به سمت همان موضوع خواهد بو

ادامه مطلب  

زنان رکن دوم پیروزی انصاری  

انتخابات مهم‌ترین مؤلفه‌ی نظام مردم سالاری مبتنی بر اراده‌ی مردم می‌باشد. بر‌اساس نگرش مردمسالارانه ، تمامی افراد جامعه، بدون در نظرداشت جنسیت و موقف اجتماعی، حق مساوی تصمیم‌گیری و دخالت در امور جمعی را دارند. در هر جامعه‌، زنان نیم پیکره‌ی جامعه را تشکیل می‌دهند، و علاوه‌ی این‌که زنان نقش مهم را در سامان‌دهی زندگی خانوادگی و اجتماعی دارندوی دانلود کلیک کنی
برای خواندن ادامه مطلب روی دانلود کلیک کنیدسایت ارت

ادامه مطلب  

" آیا..."  

 آیا بدون من به شما خوش گذشته است؟ آنجا بدون من به شما خوش گذشته است؟ آن وقتها بدون من اصلا صفا نداشت  حالا بدون من به شما خوش گذشته است؟ حتی حصیر یا که چراغی نبرده اید حتی بدون من به شما خوش گذشته است  گفتی چرا دمغ شده ام، اخم کرده امزیرا بدون من به شما خوش گذشته است هرکس نبود؛ خوش به شما میگذشت یا تنها بدون من به شما خوش گذشته است؟  یک پیک نیک چیز بدی نیست واقعا اما بدون من به شما خوش گذشته است! 

ادامه مطلب  

 

معتاد به عنوان هیولایی از بدی‌ها ، نمادی از تمام خبائث و مظهر پلیدی و پلشتی نیست. معتاد کسی از غیر ما نیست و از دنیایی دیگر نیامده است، معتاد دقیقا یکی از ماست و از جامعه ما برخواسته و فرزند همین آب و خاک است. با هیچ چوبدستی سحرآمیزی نمی شود معتاد را از جامعه به بیرون پرتاب کرد و با هیچ معجون دارویی هم نمی شود معتاد را به اجتماع بازگرداند. هزاران فرد معتاد بهبودیافته از اعتیاد و بازگردانده شده به اجتماع و در میان دیگر افراد در حال حیات و زندگی

ادامه مطلب  

راه سعادت جامعه بشری:  

هر جامعه بشری برای آنکه به سعادت دنیوی و اخروی برسد ،آن جامعه باید نقشه راه علمی داشته باشد وآن نقشه راه علمی عبارت است از:آبت سرد،نانت گرم،دلت خوش و تنت سالم(آباد).
همه دولتها و ملتها این را میخواهندو وظیفه ما مدیریت اوامر است.

ادامه مطلب  

جامعه قرآنی ازنظر شهید بهشتی  

تمام چهره‌اش را هم با قرآن بپوشانید،باز لجن است!• آقا بالا بروی یا پائین بیاِیی، جامعه‌ای را اصلا بالای سرش قرآن پهن كنید، مادامی كه در آن جامعه در یك سو گرسنه بیچاره از سرما بلرزد وجود دارد و در سوی دیگر متنعمان برخوردار از همه چیز، این جامعه لجن است، تمام چهره‌اش را هم با قرآن بپوشانید،باز لجن است .آیا كسی در دنیا منتظر این می‌نشیند كه ببیند این جامعه، جامعه قرآنی است یا انجیلی است یا توراتی است یا بودائی یا اوستائی یا مائوئیست است؟ نگا

ادامه مطلب  

معرفی کتاب دعوت به جامعه شناسی زهره روحی  

دعوت به جامعه‌شناسیتألیف: زهره روحی176ص ـ 12000 توماناز نگاه جامعه‌شناس، صرف نظر از رفتارهای غریزی صیانت نفس، هر آنچه به نام فكر و تعقل، درك و احساس و بالاخره تعبیر و تغییر می‌شناسیم، همگی نیازمند الگو، ساختار و شرایط اجتماعی خاص برای نهادینه كردن خود هستند. این كتاب در پانزده گفتار مكمل تدوین شده است و با طرح نگرش‌های جامعه‌شناختی پی‌یر بوردیو در باب جوانی آغاز می‌شود و پس از طرح آرای جامعه‌شناسان بزرگ دیگر، با سخن بوردیو درباره «وظیفه

ادامه مطلب  

مفاهیم جامعه‌شناسی از سکولاریسم  

در مفاهیم جامعه‌شناسی، سکولاریسم به هر موقعیتی که در آن، جامعه مفاهیم مذهبی را در تصمیم‌گیری‌های خود کم‌تر دخالت دهد و یا این مفاهیم، کم‌تر موجب بروز اختلاف و یا درگیری گردد اطلاق می‌گردد.[نیازمند منبع]
واژهٔ سکولار در زبان لاتین به معنای «این جهانی»، «دنیوی»، «گیتیانه» و متضاد با «دینی» یا «روحانی» است. امروزه وقتی از سکولاریسم به عنوان یک آموزه (دکترین) سخن می‌گویند، معمولاً مقصود هر فلسفه‌ایست که اخلاق را بدون ارجاع به جزییات (دُ

ادامه مطلب  

امیل دورکیم در تقابل با هربرت اسپنسر  

در حالی که تأثیر اسپنسر در محیطهای انگلو ساکسون کاملاً محسوس است و مکتب جامعه شناسی فرانسوی نیز تا حدودی مدیون اسپنسر است، دورکیم با اسپنسر در تضاد کامل قرار دارد، او بعضی از نظریات اسپنسر را تغییر داده و تصحیح کرده است و در نتیجه از آن چیزی به عاریت گرفته است. بنابراین درک کامل آثار جامعه شناختی دورکیم بخصوص نخستین آثار او بدون مراجعه به اسپنسر امکان پذیر نیست.

ادامه مطلب  

جامعه  

یکی وشاید اصلی ترین خواست هر انسانی رشد و تعالی میباشد.یکی و شاید اصلی ترین راه و مسیر رشد و تعالی، از آموزش و یادگیری میگذرد. علاوه بر مدرسه و دانشگاه و سایر مراکز آموزشی، خود جامعه نیز بطورکلی میتواند چیزهای زیادی به انسان یاد بدهد. انسان به سبب زندگی در جامعه با رویدادهای بسیاری مواجه میشود و هر رویداد، تجربه ای است برای یادگیری. هر دریافت و یادگیری نیز سبب تعالی.آری اگر خوب دقت کنیم جامعه خود بزرگترین آموزشگاه است که درسهای ان اصلی ترین

ادامه مطلب  

تهران و اروپای بدون اسب تروا؛ چرا خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا به نفع ایران است؟  

سید جلال دهقانی فیروزآبادی، مدیر موسسه ابرار معاصر تهران
 

 
شارل دوگل رئیس جمهوری اسبق فرانسه یکی از سرسخت‌ترین مخالفان پیوستن بریتانیا به جامعه اقتصادی اروپا بود. چون وی انگلستان را اسب تروای آمریکا در اروپا می‌دانست. از این رو، تا او زنده بود انگلستان اجازه نیافت به جامعه اقتصادی اروپا بپیوندد. مهم‌ترین دلیل مخالفت دوگل آن بود که عضویت انگلستان در جامعه اقتصادی اروپا بر وابستگی بیش از حد آن به آمریکا می‌افزاید و از استقلال و آزادی ع

ادامه مطلب  

 

بسمه تعالی
با سلام وعرض تبریک ایام شعبانیه حضور کلیه همکاران گرامی وارجمند ، شما عزیزان می توانید دو درس اول کتاب جدید التالیف جامعه شناسی یک پایه دهم را از طریق لینک زیر دریافت نمایید .گره اموزشی علوم اجتماعی استان یزد
جامعه شناسی یک

ادامه مطلب  

خانواده؛ سرچشمه پیشرفت جامعه  

اگر در سرچشمه ترقی و پیشرفت تمدن بیندیشیم و در جست وجوی منبع شعاع ارزش ها، فضیلت ها، کارهای نیک و خاستگاه های اخلاق در محافل اجتماعی باشیم، خواهیم دید که همه اینها از نظام خانواده هایی به هم پیوسته و سرشار از عاطفه سرچشمه می گیرد. پس اگر بنای خانواده در جامعه بر پایه فضیلت و اخلاقی نیکو استوار باشد، روح همکاری، برادری و محبت بر آن جامعه حاکم خواهد شد و آن جامعه با اتحاد و انسجام، اهلیت پذیرش امانت الهی را در زندگی خواهد داشت. اگر خانواده به ا

ادامه مطلب  

خانواده؛ سرچشمه پیشرفت جامعه  

 
اگر در سرچشمه ترقی و پیشرفت تمدن بیندیشیم و در جست وجوی منبع شعاع ارزش ها، فضیلت ها، کارهای نیک و خاستگاه های اخلاق در محافل اجتماعی باشیم، خواهیم دید که همه اینها از نظام خانواده هایی به هم پیوسته و سرشار از عاطفه سرچشمه می گیرد. پس اگر بنای خانواده در جامعه بر پایه فضیلت و اخلاقی نیکو استوار باشد، روح همکاری، برادری و محبت بر آن جامعه حاکم خواهد شد و آن جامعه با اتحاد و انسجام، اهلیت پذیرش امانت الهی را در زندگی خواهد داشت. اگر خانواده به

ادامه مطلب  

پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری  

پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری
پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری : فهرست مطالب: موضوعات عمومی در جامعه شناسی کار و بیکاری سوالات اساسی جامعه شناسی کار تاثیر جهانی شدن بر کار وسرمایه مسائل جهانی شدن و کار کار چیست؟ تغییرات کار و زندگی اقتصادی
تحقیق دانشجویی

ادامه مطلب  

پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری  

پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری
پاورپوینت طرح درس جامعه شناسی کار و بیکاری : فهرست مطالب: موضوعات عمومی در جامعه شناسی کار و بیکاری سوالات اساسی جامعه شناسی کار تاثیر جهانی شدن بر کار وسرمایه مسائل جهانی شدن و کار کار چیست؟ تغییرات کار و زندگی اقتصادی
تحقیق دانشجویی

ادامه مطلب  

بی توجهی به سیاستهای رهبری (دغدغه های 18 ساله برای فضای مجازی)  

قصه ورود اینترنت به کشور ما، قصه پر غصه‌ای است که شاید بتوان برایش یک رمان درست و درمان نوشت و اتفاقاً حسابی هم فروخت! قصه‌ای که آن‌قدر بالا و پایین دارد که در انتهایش فقط باید های‌های به حال کاربر گریه کرد و تأسف خورد که چه فرصت‌هایی برای تشکیل یک جامعه مجازی قدرتمند داشتیم و حالا دیگر آن جامعه، به یک جامعه حداقلی تبدیل شده است.

ادامه مطلب  

چه کنیم ریشه ی ربا از جامعه قطع شود؟  

چه کنیم ریشه ی ربا از جامعه قطع شود؟
(طرح حیات طیبه)
امروزه یکی از آفت های مهم جامعه بشری داد و ستد ربوی می باشد که آثار مخرب آن به وضوح دیده می شود و فرار از آن به سختی ممکن است، چرا که فرار از آن برای فرد گرفتار بسیار هزینه بر است.
شاید در ظاهر ربا گرفتن و ربا دادن، یک مساله اقتصادی به نظر بیاید، اما تاثیر این حرکت غیراخلاقی و غیردینی، می تواند چنان آثار مخربی داشته باشد که خانواده ای را از هم بپاشد و بی عدالتی را در جامعه گسترش دهد. مهمترین دلی

ادامه مطلب  
صفحات ادامه نتايج:  1